Hakkımızda

Vurgun Av Silah Sanayi 1979 yılında Hikmet Vurgun tarafından kurulmuştur ve Vurgun Ticaret olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 1979 – 2003 yılları arasında Hikmet Vurgun yönetimindeki firma, genel olarak Türkiye, özel olarak ise İstanbul piyasasında faaliyet göstermiştir. Bu yıllarda Vurgun Ticaret, Türkiye piyasasının ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilmiş ve ihracatçı Türk firmalarının yurtdışı talepleriyle ilgili isteklerine, bir üretici olarak cevap verebilmiştir. Dönemin Ticari ve ekonomik koşulları ve Ülkemizde üreticiye verilen desteğin yetersiz olması gibi hususlar göz önüne alınırsa, firma bu yıllarda başarılı olduğu kanaatini taşıdığımız bir yönetim sergilemiştir.

Bu dönem sonunda Vurgun Ticaret, Uğur Vurgun yönetimi altına girmiştir ve Firma Vurgun Av Malzemeleri İnşaat Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi adını alarak yoluna devam etmiştir. Oluşturduğu bu yeni yapısıyla şirket, kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmış ve daha profesyonel bir yönetim anlayışını esas almıştır.

Kurucusu Hikmet Vurgun tarafından, bugünlere gelmesinin koşulları hazırlanmış olan firma ahlak, güven ve dürüstlük ilkelerinden ödün vermeyen politikalarıyla av, silah ve savunma sanayine hizmet etmeye devam etmektedir.

Bugün Firma, üretim bandında polis kelepçesi, tabanca ve tüfek temizleme aparatları ve her ölçüde sanayi fırçaları gibi ürünleri ihtiva etmektedir. Av ve Silah sektörü tarafından tanınan bu köklü firma ürün yelpazesini her geçen gün genişleterek büyümeye devam etmektedir.

Misyonumuz

Av, savunma ve silah sanayindeki ihtiyaçlara cevap vermek ve ülkemizdeki üretimlerde bu alanlardaki eksiklikleri tamamlayabilmek öncelikli görevimizdir. Üretim aşamasında, kalite anlayışımızın bir gereği olarak ürünlerimizin dünya standartlarında olabilmesi için her türlü çabayı göstermek , diğer bir görevimizdir.

Vizyonumuz ve Hedeflerimiz

Vurgun Av, Toplam kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini sağlama odaklı üretim hedeflerini belirlemiştir. Bu hedeflere ulaşmak için teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve benimsediği standartlar içerisinde bunları uygulamaktadır. Bütün bu söylediklerimiz çerçevesinde; Şirketimizi uluslararası platformlara taşımak, patentli ve tescilli ürünlerimizi dünyaya pazarlayabilmek ve Türkiye sanayine katkıda bulunabilmek, en önemli hedefimizdir.